Skip to content

نگهداری از حلوا

نگهداری از حلوا

شرایط نگهداری از حلوا

حلوا نوعی شیرینی معروف ایرانی است. که برخی مواقع به عنوان دسر هم مورد مصرف قرار می گیرد. حلوا انواع مختلفی دارد مانند: حلوا تر، حلوا شکری، حلوا هویج، حلوا ارده، حلوای دو رنگ و غیره.

مواد اولیه حلوا بر اساس نوع آن متفاوت است. برای نمونه: حلوای آرد گندم از ترکیب شدن آرد سفید گندم با روغن و در صورت دلخواه شیره انگور ( و یا به جای شیره انگور می توان از شکر استفاده کرد) همچنین هل، گلاب و برای تزیین از مغز پسته استفاده می شود.

نحوه نگهداری از حلوا

حلوا را باید دقت داشته باشید که در جای خشک و خنک نگهداری کنید. دمای محیط باید 12 درجه باشد و رطوبت نسبی آن بیش از 70 درصد نباشد. در واقع ماندگاری حلوا به دمای محیط بستگی دارد و نباید نوسان زیادی داشته باشد. نباید کنار غذاهایی که بوی تند دارند نگهداری شود. به طور کل؛ ماندگاری و نگهداری از حلوا 6 ماه است.

نگهداری از حلوا در یخچال

حلوا یکی از شیرینی های خوشمزه ای است که طرفداران خود را دارد. انواع حلوای ارومیه جزء سوغاتی های خوشمزه این شهر هم به حساب می آید. سوالی که اکثر خریداران بعد از خرید حلوا می پرسند، نگران نحوه نگهداری از حلوا هستند. حلوایی که بسته بندی شده است، ماندگاری بیشتری نسبت به حلوایی که در خانه پخته شده است، دارد. حلوا نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و می توانید در ظرف در بسته هم به مدت 4 تا 6 ماه نگهداری کنید.

نگهداری از حلوا در فریزر

یکی از سوال هایی که زیاد پرسیده می شود این است که می توانیم حلوا را در فریزر هم نگهداری کنیم؟ در پاسخ باید گفت بله می توانید. مدت نگهداری از حلوا در فریزر 3 تا 6 ماه است و دمای آن 18 درجه سانتی گراد باشد بهتر است. باید دقت کنید هنگامی که آن را در فریز گذاشتید، بعد از خارج کردن از فریزر بهتر است این حلوا فرآیند یخ زدایی خود را به آرامی بگذراند.

ماندگاری انواع حلوا

ماندگاری حلوا بستگی به نوع موادی که در تهیه کردن آن استفاده شده است، دارد. در کل اگر در محیطی خشک و خنک قرار داده شود تا چندین ماه مورد استفاده قرار می گیرد. ولی اگر بیش از حد زمان بگذرد و مصرف نشود دچار تغییر در رنگ و بو می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

نگهداری از انواع حلوا

همان طور که اشاره کردیم نگهداری از حلوا بسته به مواد اولیه آنها نسبت به یکدیگر متفاوت است در ادامه به نحوه نگهداری از حلوا های مختلف می پردازیم:

1- نگهداری از حلوا زعفرانی ارومیه

مدت نگهداری حلوای زعفرانی ارومیه در یخچال، یک هفته و در فریزر یک ماه است. فراموش نکنید که حلواها را باید در ظرف در بسته یا پاکت زیپ کیپ نگه دارید، تا تازگی خود را حفظ کنند و هوا داخل آن ها نرود.

حلوا زعفرانی ارومیه

2- نگهداری از حلوا هویج ارومیه

مدت زمان نگهداری از حلوای هویج ارومیه تا چند ساعت در دمای محیط است. البته در محیطی که خیلی هم گرم نباشد. اگر طولانی مدت می خواهید نگهداری کنید در یخچال یا جای کاملا خنک مناسب است. 

3- نگهداری از حلوا گردویی ارومیه

نگهداری حلوا گردویی ارومیه به دلیل مواد تشکیل دهنده آن مدت زمان کمتری ماندگاری دارد و زمان زیاد سبب تغییر در مزه آن می شود. بهتر است آن را به مدت یک هفته بیرون از یخچال نگهداری کنید و لازم به ذکر است این حلوا قابلیت این را دارد که دو هفته در فریزر نگهداری شود.

4- نگهداری از حلوای دوشاب ارومیه

یکی از محصولات ویژه شهر ارومیه حلوای شیره انگور یا دوشاب است که دارای فواید بسیاری است بهتر است آن را در یخچال نگهداری کنید. فقط باید دقت داشته باشید که حتما در ظرف در بسته نگهداری کنید چون این حلوا بعد از مدتی در مجاورت هوا خشک می شود و دیگر خاصیت نرم و عالی که دارد را از دست می دهد.

5- شرایط نگهداری حلوای پسته ارومیه

شرایط نگهداری حلوای پسته ارومیه به گونه ای است که باید حتما در دمای محیط و یخچال قرار داده شود و با این کار ماندگاری آن تا یکسال هم می رسد. برای اینکه شرایط را برای نگهداری حلوا فراهم کنید باید حلوا را درون یک ظرف شیشه ای در دار بگذارید تا بوی مواد غذایی درون یخچال را به خود نگیرد و به هیچ عنوان حلوا را داخل کیسه پلاستیکی قرار ندهید این کار سبب خرابی حلوا می شود. 

6- شرایط نگهداری حلوای ارده 

حلوا ارده سرشار از خاصیت است و یک ماده غذایی مقوی به حساب می آید، این حلوا را هم باید در جایی خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کرد. تاریخ مصرف حلوا ارده توسط کارشناسان بهداشت، 6 ماه پس از تولید تعیین شده است. در صورتی که در محل مناسبی مثل یخچال نگهداری شود مدت زمان بیشتری قابل استفاده می باشد. 
در نتیجه؛ اگر به دنبال حلوایی تر و خوش طعم هستید، مجموعه نقل و حلوای علیزاده با تولید و ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات در خدمت شما عزیزان می باشد. مفتخریم مشتریان زیادی طرفدار تازگی و بی نظیر بودن طعم نقل و حلواهای ما هستند. شما هم با یکبار امتحان مشتری همیشگی ما می شوید.

سوالات متداول نگهداری از حلوا

آیا می‌توان حلوا را در یخچال نگهداری کرد؟

حلوا نیاز به نگهداری در یخچال ندارد، حلواهای خریداری شده را در بسته خودش می‌توانید تا مدت چندین ماه نگهداری کنید.

بهترین شرایط نگهداری از حلوا چگونه است؟

حلوا را در جای خشک و خنک نگهداری کنید و در بسته بندی خود نگهداری کنید؛ اگر این شرایط را لحاظ کنید حلوا تا چند ماه قابل مصرف خواهد بود و نیازی به نگهداری آن در یخچال یا فریزر نیست.

هنوز نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید.


وارد کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *